İletişim BilgileriEn İyi Tercüme Büroları

En iyi tercüme büroları

 Acil bir tercümeye ihtiyacınız olduğunda ilk yaptığınız şey Google arama motoruna girerek “en iyi tercüme büroları” yazmak olacaktır. Uzman bir tercüman olarak sizlere açıkça söyleyebilirim ki sakın ama sakın ilk gördüğünüz sonuçlara inanmayın. Neden mi? Çünkü Nasrettin Hoca’nın da söylediği gibi çeviri sektöründe de maalesef arama motorlarında parayı veren düdüğü çalar gerçeğidir. Peki, kaliteli bir çeviriye ihtiyacımız olduğunda ve bu noktada en iyi tercüme bürolarını görmek istediğimizde neler yapmalıyız veya hangi adımları takip etmeliyiz. İşte takip etmeniz ve öncelik vermeniz gereken adımlar aşağıdaki şekildedir:


En iyi tercüme bürosunu bulmak için yapmanız gerekenler?

Size en uygun olan iyi tercüme bürosunu bulmak için öncelikle hangi alanda tercüme ihtiyacınız olduğuna karar vermelisiniz. Örneğin, çeviriniz medikal bir alandaysa ve medikal tercümeye ihtiyacınız varsa veya bir hukuk tercümesiyse veya akademik bir tercümeyse farklı tercüme büroları ya da tercümanlar sizler için uygun olabilir. Çünkü, nasıl ki bir doktor birkaç yol sonra bir uzmanlık alanına atanırsa (kalp-damar cerrahi, beyin cerrahi, iç hastalıklar vb gizi) çevirmenler de ilk birkaç yıl içerisinde kendilerine bir uzmanlık alanı belirlerler ve o alandaki terminoloji ve becerilerini geliştirmeye odaklanırlar. En kaliteli olan tercümanı veya tercüme bürosuna karar vermek için o tercüman veya tercüme bürosuna bir deneme çevirisi yaptırabilirsiniz. 


En uygun tercüme fiyatları

En uygun tercüme fiyatını bulmak için tercüme kalitenizi kafanızda belirlemeniz gerekmektedir. Örneğin Türkiye’de herhangi bir üniversitede lisans veya yüksek lisans veya doktora öğrencisisiniz ve sadece anlamak için bir kitabın, makalenin, yazının veya web sitesinin İngilizce’den Türkçe’ye, Türkçe’den İngilizce’ye, Arapça-Türkçe, Türkçe-Arapça, Almanca-Türkçe, Türkçe-Almanca, Fransızca-Türkçe, Türkçe-Fransızca gibi dil çiftlerinde ya da farklı bir dil çiftinde çevirisine ihtiyacınız var. Bu durumda büyük ihtimalle çok iyi hibrid makine çevirisi yapabilen bir çeviri bürosu veya çevirmen sizler için hem uygun maliyetli hem de yeterince iyi olacaktır. Fakat, eğer bu tercümeyi şirketler arası bir sözleşme imzalamak için kullanacaksanız bu noktada biraz daha dikkatli olmasınız. Ayrıca, eğer bu çeviri müşteriniz tarafından görüntülenecekse, bu noktada biraz daha hassas olmanızı tavsiye ediyoruz.  Örneğin, web site çevirinizi veya bir tanıtım broşürünü, reklam çevirisini asla bir makine tercümesine emanet etmemelisiniz. 


Ollang’de en iyi tercüme bürosunu nasıl bulabilirsiniz?

Her insanın bir alandaki uzmanlığının daha iyi olabileceği gibi her çevirmenin veya çeviri bürosunun da spesifik bir alandaki uzmanlığı daha olabilir. En iyi tercüme bürosunu bulmanız için yapmanız gereken en öncelikli şey sizin için en önem teşkil eden kriterin ne olduğuna karar vermenizdir. Ollang sayesinde sistemde hangi dilden hangi dile çeviri yapmak istediğinizi seçtikten sonra, dosyanızı veya birden fazla ise dosyalarınızı sisteme yüklersiniz, dosyalarınız kelime sayısı Ollang algoritması tarafından otomatik olarak saniyeler içerisinde yapılır. Ardından sizlere kelime sayısına uygun olarak, Ollang üzerinde kayıtlı olan çevirmenlerin anlık teklifleri iletilir. Ollang’in en iyi tercüme bürosunu/tercümanı seçmeniz için sunduğu en faydalı  özelliklerden biri ise dilediğiniz çevirmen veya çeviri bürosunun tam profiline sistem üzerinden hemen ulaşabilmenizdir. Biliyoruz ki çevirilerde ana dil çok ama çok önemli bir rol teşkil ediyor. Bu platform üzerinden dilediğiniz profilin ana dilinin ne olduğunu anında görüntüleyebiliyorsunuz. Ve size uygun olan profile saniyeler içerisinde dosyanızı çevrilmek üzere Ollang güvencesiyle gönderebiliyorsunuz. 


Çevirmenlerinizi bulunduğu konumuna, fiyatlarına, kalitesine göre listeleyebilmeniz ve filtreleyebilmeniz ise mükemmel bir özellik. Çünkü, bir kullanıcı için en yakın tercüme bürosu en iyi tercüme bürosu özelliğini taşırken, başka bir kullanıcıya göre en yüksek kalite en iyi tercüme bürosu özelliğini taşıyabilir. 


Peki sizler için kriter nedir? Siz de belirlediğiniz kriterlerde en kaliteli, uygun fiyatlı ve profesyonel tercüme hizmetini almak için hemen Ollang’e danışın.